Ausztrália, Új-Zéland, Tasmánia és Fidzsi-szigetek azaz a „déli földek” különleges helyet foglalnak el a világtérképen, nemcsak földrajzi elhelyezkedésük, hanem gazdag természeti és kulturális értékeik miatt is.
Ausztrália olyan állatfajoknak ad otthont, melyek egyedülállónak számítanak a világon. A vadrezervátumokban álmos koalák és fürge kenguruk látványában gyönyörködhetnek az állatvilág szerelmesei.
Új-Zéland hegyvidékei és fjordjai a világ leglátványosabb tájai közé tartoznak, ahol a maori kultúra mélyen gyökerezik, és az országban szinte mindenhol érezhető a természet tisztelete. A maorik különleges kapcsolatban állnak a természettel, amit számos hagyományuk és művészeti alkotásuk is tükröz.
Tasmánia, Ausztrália vadregényes szigete, szintén különleges ökológiai csodákkal büszkélkedhet. A sziget vad, érintetlen tájai között számos egyedi állat- és növényfaj él, többek között a híres tasmán ördög, amely kizárólag itt található meg. Tasmánia lenyűgöző nemzeti parkjai és erdei a világ egyik legtisztább levegőjét kínálják, a természet szerelmeseinek fellegvára.
Fidzsi-szigetek pedig az Indiai-óceán déli részének igazi gyöngyszemei, ahol az érintetlen korallzátonyok és türkizkék lagúnák páratlan vízi világot rejtenek. A szigeteket körülölelő vizek nemcsak a búvárok kedvenc célpontjai, hanem az óceán élővilágának egyik leggazdagabb területei is.
E négy térség egyedülálló összefonódása lenyűgöző kontrasztot kínál a természeti szépségek, a kulturális örökségek és az érintetlen vadon csodáinak világában. Az ausztrál vadrezervátumok egyedülálló élővilágot rejtenek, ahol olyan állatfajokkal találkozhatunk, amelyek máshol a világon nem fordulnak elő. Az ide látogatók különleges élményben részesülhetnek, hiszen álmélkodó koalák és fürge kenguruk látványában gyönyörködhetnek, akik csak ezen a földrészen élnek.